Alister Fletcher

28. september 2012 at 12:27 | Lufík
Alister Fletcher (často mylně označován jako Alastair, nebo Alistair) je postava v Tomb Raider: Legend a Tomb Raider: Underworld. Je to excentrický archeolog a konspirativní teoretik, který podporuje Laru z jejího domu společně se Zipem a Winstonem.

V Tomb Raider: Legend
Poprvé je slyšet spolu se Zipem na začátku Bolivijského levelu. Oba s Larou mluví přes Headset. Zrovna se vrátil z výletu do Janova v Italii. Původně měl ovšem namířeno do Florencie. Alister často zní nervózně a neschvaluje Lařino odvážnější předvádění se až do té míry, kdy říká, že ho někdy otevřeně děsí. Ačkoli je často v kontaktu s Larou, není v první polovině Ghanského levelu slyšet, tou dobou totiž zkoumá původ úlomků meče. Také Amanda Evert přeruší jejich komunikaci. Alister se často hašteří se Zipem, jehož je dokonalým protikladem.

Z oficiální stránky
Alister je Lařin badatelský asistent, poskytující další smysluplné informace naplněné


V Tomb Raider: Underworld
Alister se vrací v Tomb Raider: Underworld jako jedna z postav. Vypadá odlišně než v Legend, ale jeho oblečení je hodně podobné. Narozdíl od Legend jej vidime většinou v cutscénách a nedává nám tolik rad a informací během hry.
Alister se zdá skeptický k existenci Avalonu, věří, že jde spíše o mýtus. Ale vidí, jak je Lara rozhodnutá ve svém úkolu najít jej - a její matku a nechce jí ničit víru. Čím víc důkazů Lara o Avalonu nashromáždí, tím víc se Alister ujišťuje o jeho existenci.

Smrt
Alister je zabit Lařinou dvojnicí, která ho střelí, když je Lara za sklem Technické místnosti, neschopná mu pomoct. Následuje diskuze mezi Larou a Alisterem, než zemře:
Alister: Cítím se... opravdu strašně.
Lara: Shh... Jen lež klidně.
Alister: Uvidím... uvidím tě...
Lara: Alistere, vydrž!!
Alister: ...uvidím tě... v Avalonu.Mnohokrát děkuji své přítelkyni, která pro mě přeložila kompletní článek ♥
Tímto i přísně zakazuji kopírování článku... najduli ho u někoho ihned hlásím adminům bez varování autora!
Zpět na rozcestník TRL
 


Comments

1 Lara Caring Lara Caring | Web | 19. february 2015 at 16:23 | React

Jeho smrt mě velmi dojala, zvlášť ten rozhovor mezi ním a Larou. Ale trochu mi tu dojemnou chvíli zkazila Lara po jeho smrti se svým "Zatraceně!"
Jinak škoda ho, byl moje oblíbená postava (jak je možný, že vždycky v nějaký hře musí chcípnout jeden z největších sympaťáků -,-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.